népi játszóháza
Játszóterünk és játszóházunk résztvevő központú, felfedezésen alapul, segítségével szimatot kaphatunk a régi és mai faluról, a bennünket körülölelő természetről. A játékmesterek falusiak- maguk is használói a hagyományoknak, ismerik, tisztelik a természet kincsestárát.



Játszótér eszközök és tevékenységek, amiket kínálunk:
- Kukoricás játékok: morzsolás régi eszközökkel, kukorica turkáló, söprögetés – meregetés – töltögetés, kukoricára térdepelés, kukoricás „kifestő" (kukoricaevő állatok rajzai papíron, kukoricát lehet rájuk ragasztani csirizzel és haza lehet vinni)
- Építőjáték. Felhasználható anyagok: különböző méretű és fajtájú fadarabok, kukorica csutkák, kövek, tobozok és más természetes anyagok
- Gólyalábazás: gólyalábak gyermek és felnőtt méretben
- Facsoszizás (egyes és hármas csoszikkal)
- Gyógynövény szagolgató (50 darabos gyűjtemény)
- Halacska pecálás
- Illatos malom – 1 négyzetméteres malomjáték
- Párkereső játékok: Régi falusi tárgyak párosítása régi képekkel; Termények és növények; Fadarabok és fák; Szárított gyógynövények és a növények képei; Állati maradványok és képeik...
- Mezitlábas ösvény – a résztvevők különböző természetes anyagokat ismerhetnek meg a talpukon keresztül
- Fából készült logikai játékok
- Memória játék
- Tapicska (különböző természetes anyagok kis textilzsákokban, melyeket tapintással lehet megfejteni)
- Aktuális erdő-mező kóstoló (medvehagyma, tyúkhúr, libatop, porcsin, akác, ibolya...): ehető növények kóstolása
- A játszótéren két játékmester segít a résztvevőknek a jórészt önálló felfedezésben, akik igény szerint szívesen mesélnek a gyógynövények használatáról, népi gyógymódokról, vagy a régi falu eszközeiről, eseményeiről, vagy a természeti érdekességekről, vagy, ami éppen szóba kerül .Egyes játékok önálló használatát útmutató segíti.
A játszótér díja (anyag- és útiköltséggel együtt, Pécstől max. 20 km távolságra) 8 órára: 93. 000 Ft
Játszóházak:
- Tüzes buci – lisztszitálás, dagasztás fateknőben, szabadtűzön – nyárson sütött buci (kenyértészta), az elfogyasztásához házi lekvárt kapnak a résztvevők, tűzrakóhely szükséges hozzá.
- Falukuckó: a rendelkezésre álló anyagokból bárki elkészítheti saját játékát és elviheti ( a játékmester segít ötletelni, továbblendíteni – ha kell, akinek a mintadarabok elkészítésére van igénye, azt tanácsokkal látja el). Anyagok: kukorica csuta, csutka, csuhé, szalma, mákgubó, rafia, kenderkóc, fadarabok, ágak, nádak, venyige, és más természetes anyagok, rongy, madzag, szögek... Eszközök: ollók, metszőollók, kalapácsok, fűrészek, tűk...
- Illatos kincsvadászat: a terepen eldugunk hét különböző gyógynövényt (egyből-egyből sok pici csomagot). A résztvevők kapnak egy útbaigazító térképet, vagy versikét és ennek segítségével a kincsek nyomába indulhatnak. Mind a hétből be kell gyűjteni egy-egy darabot és elhozni a játékmesternek. Minden résztvevő személyre szóló kincsvadász emléklapot kap a végén.
Akadályverseny: hét ponton játékos feladatok a természettel és a régi falusi élettel kapcsolatosan. Minden résztvevő személyre szóló emléklapot kap.
Ár: első 3 óra 30 000 Ft, minden további óra 5000 Ft – az ár egyenként értendő, minden játszóházat külön játékmester vezet, az ár tartalmazza az anyagköltséget.
Ha valaki három játszóházat rendel, a negyediket ingyen kapja.
Áraink irányárak, konkrét ajánlathoz keresse a Mecsek Ökocsalit.